top of page
Лапото.jpg

   Лопатто Олександр Едуардович

   Будівельно-технологічний інститут (до 2004 року - будівельно-технологічний факультет) був заснований в 1966 році. Ініціаторами та організаторами факультету були заслужений працівник вищої школи України, професор Лопатто О.Е.

Институт здание1.jpg
Институт здание2.jpg

   З 1974 року навчально-лабораторний корпус будівельно-технологічного факультету ОІБІ розташований за адресою вул. Старопортофранківська, 28. Цей будинок має 200 - річну історію і є архітектурною пам'яткою  міста Одеса.

Институт здание.jpg

    До складу навчально-лабораторного корпусу будівельно-технологічного інституту входять 9 групових, 4 спеціалізованих аудиторії та 3 поточні аудиторії, комп’ютерний клас, 10 навчальних лабораторій, акредитована науково-дослідна лабораторія випробувань будівельних матеріалів та виробів.

   Кафедра виробництва будівельних виробів і конструкцій створена в 1963 році. Її організатором і першим керівником був заслужений працівник вищої школи України, к.т.н., проф. О.Е. Лопатто (1963р.-1974 р.). У той же час був сформульовано головний напрямок підготовки фахівців: інженер-будівельник-технолог. Це дозволило скласти перелік основних дисциплін кафедри та відповідно підібрати висококваліфікований склад викладачів. В різний час кафедрою керували: к.т.н., доц. Е.Н. Реп'єв (1975р.-1985р.), к.т.н., доц. Г.П. Садовський (1985р. - 1990 р.), д.т.н., проф. Вировой В.М.(1990р. - 2018 р.)
  З 2018р. кафедру очолює кандидат технічних наук, професор Заволока М.В.

1302526154_byrovoy.jpg

Вировой Валерій Миколайович


   Вировой В.М. в 1971р . закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут і вступив до аспірантури, а в 1973 р. почав працювати асистентом кафедри виробництва будівельних виробів і конструкцій. З 1974р. обіймав посаду старшого викладача і був призначений заступником декана будівельно-технологічного факультету на громадських посадах. Кандидатську дисертацію захистив в 1979 році. Дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук В.М. Вировой захистив в 1988 році. У 1990 р. отримав вчене звання професора і з 1990р. до 2018р. був завідувачем кафедри виробництва будівельних виробів і конструкцій.
   Професор В.М. Вировой опублікував близько 420 робіт, з яких 12 монографій та 12 авторських свідоцтв і патентів. Більше 15 років керує фундаментальними розробками з матеріалознавства, на підставі яких наукова школа академії є однією з провідних в Україні та за кордоном. Під керівництвом В.М. Вирового захищено 5 докторських дисертації (з яких одна - громадянином Польщі) і 18 кандидатських дисертацій. Наукова тематика, якою займається професор В.М. Вировой, включена в пріоритетні наукові напрямки Міністерства освіти і науки України. Має державні нагороди України "20 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні» (1965 р.), «60 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні» (2005 р.). У 2013 році нагороджений почесним званням «Заслужений діяч науки і техніки України».
   Область наукових інтересів: структуроутворення, міцність і руйнування будівельних композиційних матеріалів і конструкцій.

Заволока исправл.jpg

   Заволока Михайло Васильович

 

Михайло Васильович Заволока в 1970р. закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут і вступив до аспірантури у 1973р. З 1976р. працював науковим співробітником НДС. Приймав участь у виконанні держбюджетних тем зі створення східного комплексу будіндустрії байкало-амурської магістралі, а також у виконанні держпрограми «житло 2000» в місті Сургут, при співробітництві з науково-дослідним інститутом будівельної фізики. Кандидатську дисертацію захистив у 1987р. У 2006р. отримав звання професора. До 1993р. працював науковим працівником НДС. З 1993р. працював доцентом кафедри ВБК, до 2018р. виконував обов’язки заступника БТІ з науково-дослідної роботи. до сьогодні є завідувачем кафедри виробництва будівельних виробів і конструкцій.

    Професор М.В. Заволока опублікував близько 250 робіт, з яких 2 монографії і 2 підручника. Займається супроводом, моніторингом та контролем якості будівельних матеріалів і виробів.

М.В. Заволока плідно виконує такі обов’язки: є членом вчених рад Будівельно-технологічного інституту і академії.

   Сфера наукових інтересів: дослідження впливу геліоенергії і ПАР на властивості будівельних матеріалів.

Кафедра 2005г .jpg

Склад кафедри виробництва будівельних виробів і конструкцій (2005 рік)


  Зліва направо: к.т.н., доцент Мартинов В.І., к.т.н., доцент Сіренко А.В., к.т.н., доцент Заволока М.В., інж. Казмірчук Н.В., к.т.н., доцент Садовський Г.П., д.т.н., проф. Вировой В.М., к.т.н., доцент Михайленко Г.В., к.т.н., доцент Сланевській С.І., к.т.н., доцент Воронов Ю.М.
 

   Перший склад кафедри виробництва будівельних виробів і конструкцій в 1963 році становив 5 співробітників, з них кандидатів наук - 1, а в 1973 році - вже 9, з них кандидатів наук - 6, асистентів - 2, професорів - 1.

     В різні часи на кафедрі плідно працювали А.А. Кучеренко, Ф.М.Майстренко, С.В. Макаров, Л.А. Можарова, А.М. Феофанов, І.І.Сальников, Б.Ф. Бондарь, В.В. Рекша, К.Ф. Волиська, В.К. Зубнов, В.П. Кирилишин, В.І. Новокщенов, Е.Н. Реп`єв, А.П. Трощеновський, А.В. Сіренко, Ю.М. Воронов, С.І. Сланевський, В.М. Виноградський, Л.О. Кузнецов, Г.В. Михайленко, В.Г. Сидоренко, Г.Г. Ткаченко.
    За ці роки співробітники кафедри надрукувари 11 монографій і посібників, 2 підручника, опублікували близько 80 статей, виступали на міжнародних конгресах і симпозіумах, всесоюзних і республіканських конференціях, отримали закордонні патенти.

     З 1963р. на кафедрі підготовлено та захищено 52 кандидатські та 7 докторських дисертації, опубліковано більш ніж 1500 статей з актуальних проблем будівельного матеріалознавства та технології, 25 монографій та сім навчальних посібників.
   Найбільш плідно працювали в ці роки: В.М. Вировой, І.І. Кузнецов, О.О.Кучеренко, О.Е.Лопатто, Ф.М.Майстренко, С.В. Макаров, Л.А. Можарова, А. М. Феофанов.
     Кафедра ВБК та її перший завідувач фактично були організаторами будівельно-технологічного факультету. За період існування на кафедрі були створені наукові школи під керівництвом                         проф. Лопатто О.Е.,  проф. Кучеренка А.А., доц. Реп'єва Е.Н., д.т.н., проф. Вирового В.М.

Кафедра 2015г .jpg

Склад кафедри виробництва будівельних виробів і конструкцій (2015 рік)

Зліва направо: к.т.н., ас. Казмірчук Н.В., зав.лаб. Сушицький Е.Б., д.т.н., проф. Вировой В.М., к.т.н., доцент Макарова С.С., к.т.н., доцент Мартинов В.І., к.т.н., доцент Закорчемна Н.О., інж. Тимченко І.І., к.т.н., професор Заволока М.В., к.т.н., доцент Виноградський В.М., к.т.н., доцент Гара А.О.

  На цей час на кафедрі працюють  висококваліфіковані викладачі та провідні науковці: к.т.н. проф. М.В. Заволока, д.т.н. проф., з.д.н.т. В.М. Вировой, д.т.н. проф. заслужений будівельник України В.Г. Суханов, д.т.н. доц. В.І. Мартинов, к.т.н., доц. С.С. Макарова, А.А. Гара, Н.О. Закорчемна, к.т.н., ст. викладач Н.В. Казмірчук, к.т.н. С.В. Суханова, Т.В. Остра.
  Науково-дослідна робота кафедри спрямована на розробку сучасних технологій виробництва ефективних будівельних матеріалів і виробів. Професор В.М. Вировой є засновником наукового напрямку, пов'язаного із застосуванням синергетичних підходів до організації структури, формуванням міцності і руйнування будівельних композиційних матеріалів і конструкцій, які лягли в основу багаторічних досліджень.

  Учбовий процес також забезпечується учбово-допоміжним персоналом, яких складається з висококваліфікованих спеціалістів: завідувача лабораторії Сушицького Е.Б., інженера Шевченко В.В., Пліта О.Д., Непомящим О.М.. Перелічені вище співробітники лабораторії закінчили або вчаться в аспірантурі.
  На кафедрі викладаються більше 30 дисциплін професійного спрямування, які забезпечені навчально-методичною літературою. Завдяки плідній роботі викладачів кафедри поповнюється база методичних вказівок, серед яких: «Технологічна карта виробництва базового вироби», «Каркасно-монолітне житлове будівництво», «Основи технології стінових і теплоізоляційних матеріалів», «Управління якістю будівельних матеріалів», «Бетони і будівельні розчини», «Структуроутворення, міцність і механіка руйнування  композиційних будівельних матеріалів і конструкцій».

vis_tit.jpg
IMG_20200619_112458.jpg

  Щорічно викладачі та студенти кафедри ВБК беруть участь у роботі міжнародних всеукраїнських та регіональних симпозіумів, конференцій і семінарів, що дозволяє викладачам і майбутнім молодим фахівцям отримувати знання і обмінюватися досвідом з новітніх розробок у галузі сучасних високих технологій виробництва будівельних матеріалів і виробів. Результати наукових досліджень викладачі кафедри представляють у збірнику наукових праць «Вісник ОДАБА», що входить до переліку наукових видань.

   Кафедра щорічно проводить міжнародну конференцію «Структуроутворення, міцність і механіка руйнування  композиційних будівельних матеріалів і конструкцій» Матеріали конференції публікуються у збірнику «Вісник ОДАБА», що призначений для науковців, фахівців проектних організацій і виробничих підприємств будівельної галузі, аспірантів і студентів наукових закладів. Конференція запрошує вчених і аспірантів України, Росії, Білорусі, Казахстану, Німеччини, Польщі, Ізраїлю, Ірану, Молдови  та інших країн. Визнання кафедри на міжнародному рівні підтверджується плідною співпрацею у міжнародних зв’язках академії з Люблінською політехнікою (Польща), Технічний університет Молдови (Молдова), Арієльських університетом (Ізраїль) в ході якої здійснюється порівняльних аналіз навчальних планів та програм та обмін професійним досвідом.

Kafedra223.JPG

    При кафедрі створена кафедра при виробництві на КМД «Камбіо», яке є сучасним виробництвом будівельних виробів та конструкцій з використанням європейських технологій. На КМД «Камбіо» створеній сучасний музей бетону і аудиторія на п’ятдесят місць, обладнана сучасними мультимедійними приладами, що дозволяють проводити учбові заняття та міжнародні конференції кафедри.

    

IMG_20200619_114217.jpg

    Студенти є активними учасниками навчального процесу. Велику допомогу у вдосконаленні навчального процесу та виконанні науково-дослідницьких робіт надають базові підприємства будівельної індустрії та будівельних матеріалів. При кафедрі створений науково-дослідний гурток, де студенти виконують науково-дослідні роботи, які приймають участь у всеукраїнському конкурсі студентських науково-дослідних робіт.

    Викладачі кафедри керують підготовкою дипломних та бакалаврських робіт студенів, що є важливою складовою професійної підготовки майбутнього фахівця. За весь час діяльності кафедри було захищено понад 700 дипломних та 250 магістерських робіт. Багато з них переростають у якості наукових дослідження, відзначаються у конкурсах, продовжується в дисертаціях. Студентські наукові дослідження публікуються в збірнику наукових робіт і є першою сходинкою на складному шляху наукової роботи.

    Співробітники кафедри з оптимізмом та надією працюють в самій головній ланці учбового процесу – підготовці конкуренто здатних фахівців будівельного профілю, що закладає надійні підвалини подальшої розбудови країни.

    

bottom of page